W rytmie. Muzykoterapeutyczna instrumenty muzyczne Θ Thomas Harmony
STRONA GŁÓWNA | NOWO¦CI | PROMOCJE | O MUZYKOTERAPII | KOSZTY WYSYŁKI | KONTAKT        


Produkty: 1 poz.
ٱczna ilo¶ć: 1 szt.
Warto¶ć: 599.00zł






Etniczne i muzykoterapeutyczne instrumenty muzyczne

facebook


Kategorie produktów

Misy kryształowe
Harfy kryształowe
Misy dĽwiękowe
Misy akcesoria
Dzwonki Koshi i Zaphir
HangDrum, HandPan
Kalimby i Sansule
Monokuranty i Kamertony
Shruti Box
Bębny szamańskie
Gongi Wietrzne i Tam Tam
Akcesoria do gongu
Inne instrumenty
Karty afirmacyjne
Kupony podarunkowe


Inforacje o sklepie

O Firmie
Regulamin
Koszt wysyłki
Forma płatno¶ci
Materiały video
Artykuły
Polityka cookies
Banerki
Polityka prywatno¶ci
Kontakt



sklep@
thomasharmony.com
Telefon..
Facebook
<< Wróć do listy artykułów

Muzykoterapeutyczne instrumenty muzyczne



Czy słuchanie muzyki może leczyć? To pytanie zadawano sobie już wiele wieków temu. Odpowiedzią na nie było powstanie muzykoterapii. Od tamtej chwili zaczęto rozwijać najróżniejsze metody gry na instrumentach, które wykorzystywano potem na zajęciach i podczas terapii.

Dziś muzykoterapia cieszy się coraz większym zainteresowaniem, ale aby ją uprawiać, potrzeba profesjonalnych instrumentów. Jakie instrumenty wybrać? Jak dostosować je do potrzeb różnych osób i sprawić, aby muzyka łagodziła nie tylko obyczaje, ale również różnego rodzaju dolegliwości?

The Music Therapy, czyli czym tak naprawdę jest muzykoterapia?


Muzykoterapia (ang. The Music Therapy) to jedna z metod terapeutycznych, mająca na celu poprawę kondycji psychofizycznej pacjentów. Jest ona wykorzystywana zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Ćwiczenia wykonywane są w towarzystwie muzyki, na nad przebiegiem spotkania czuwa doświadczony muzykoterapeuta. Duży wkład w rozwój tej dziedziny miał polski anestezjolog, M. Kierył, który stworzył technikę Mobilnej Rekreacji Muzycznej (MRM).

Czy gra na instrumentach może leczyć?


Choć wydaje się to nieprawdopodobne, okazuje się, że tak. W trakcie szkolenia poznaje się techniki wykorzystania dźwięków muzyki do leczenia na przykład zaburzeń depresyjnych. Zdobywa się też umiejętności pozwalające na użycie różnorodnych instrumentów muzycznych. Są wśród nich m.in. misy dźwiękowe i gongi wietrzne, i właśnie je dostarcza firma Thomas Harmony.

Co ciekawe, muzykę w swoich obrzędach stosowali już szamani. Dziś jej zastosowanie jest jednak poparte wieloma badaniami naukowymi i wspierane przez inne dziedziny nauki, takie jak psychologia czy medycyna.

Przykłady zastosowania zajęć muzykoterapeutycznych


Zestawy ćwiczeń wykonywanych z wykorzystaniem muzyki pozwalają pacjentom na odczuwanie różnorodnych emocji. Udowodniono na przykład, że tonacja majorowa wpływa na uczucie szczęścia, zaś minorowa - rozmarzenia. Istnieją również działania, dzięki którym zestawy instrumentów muzycznych mogą być stosowane do aktywizowania pacjentów niepełnosprawnych ruchowo lub intelektualnie. Muzyka pomaga im wyrażać siebie i wpływa na przyspieszenie rozwoju.

Instrumenty muzykoterapeutyczne do pracy z dziećmi


Niektóre zajęcia terapeutyczne dla dzieci również powstają z wykorzystaniem elementów muzykoterapii. Obecne na zajęciach młode osoby nie tylko poznają muzykę, ale też przekonują się, jak duży wpływ może ona mieć na ich samopoczucie. Nie każdy z nas wie, że określone dźwięki wpływają na organizm człowieka już od najmłodszego wieku. Należy więc jak najwcześniej zadbać o to, aby najmłodsi mogli poznawać tę sztukę samodzielnie. Decydując się na aktywności związane z muzykoterapią, staje się to nie tylko możliwe, ale również przyjemne.

Promocje










Bestsellery














© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone. Sprzedaż i dystrybucję prowadzi firma Thomas Harmony